MAGICZNA ES VEDRA

Es Vedra to bez wątpienia miejsce, do którego koniecznie musisz się udać będąc na Ibizie. Niewielka skalista wyspa znajduje się w południowo-zachodniej części Ibizy i jest częścią rezerwatu przyrody Cala d’Hort, położonego w Sant Josep de Sa Talaia. Bezludna skała ma wysokość 382 m n.p.m. Tuż obok znajduje się mniejsza wyspa Es Vedranell, która ma wysokość 127 m n.p.m. Jeszcze dwa tysiące lat temu mieszkali tam ludzie, a obecnie zamieszkują ją tylko dzikie kozy, niebieskie jaszczurki i bardzo rzadki gatunek mew koralowych.

Na temat tej wspaniałej wyspy krąży mnóstwo opowieści i legend. Jedna z nich głosi, że to właśnie tutaj przepływał statek Odyseusza i tutaj odbywało się kuszenie śpiewem morskich syren. Według niektórych to w tym miejscu urodził się kartagiński wódz Hannibal. Inna z kolei mówi, że jest to miejsce z którego wykorzystywano skały przy budowie egipskich piramid. Legendy głoszą również, że na wyspie odbywał się sabat czarownic oraz że miała to być święta wyspa fenickiej bogini Tanit.

Magiczna Es Vedra, słynie również z tego, że jest energiczna i uznana jako trzeci najbardziej magnetyczny punkt na Ziemi, zaraz po Biegunie Północnym i Bermudach. Wynika to z wysokiej zawartości żelaza, które emituje tak silne pole magnetyczne. Kompas magnetyczny jest nam więc tutaj zbędny jak również telefony komórkowe i innego rodzaju urządzenia elektryczne. Jest to więc idealne miejsce do medytacji, jogi i rozmyślań nad życiem. Zachód słońca tutaj to przepiękny spektakl! 

Niejednokrotnie obiło mi się o uszy, że Es Vedra to miejsce w którym możesz ujrzeć UFO. Ba, sama widziałam dziwne zjawiska na niebie w okolicach tej magicznej wyspy. Wielu mieszkańców Ibizy wierzy, że w okolicach Es Vedry krążą podwodne łodzie o nieokreślonym pochodzeniu, a okoliczni rybacy twierdzą, że widzieli słupy świetlne ciągnące się od powierzchni wody do nieba. Naukowcy wyjaśniają, że za te zjawiska odpowiedzialne są promienie słońca, które przy zachodzie słońca prześwitują przez skały a ich poświata kreuje złudzenie optyczne w kształcie spodka.

Warto wspomnieć zatem o katastrofie, która miała miejsce 7 stycznia 1972 roku, a dla wielu jest powodem do myślenia o pozaziemskich istotach. Katastrofa samolotu hiszpańskich linii lotniczych spowodowana była zakłóceniami przyrządów pokładowych w wyniku działania silnego pola magnetycznego Es Vedry. W wypadku zginęły 104 osoby, a dla niektórych przyczyną wypadku było działanie UFO…. 

Założyciel klasztoru misjonarzy karmelitów w Ibizie, ojciec Francisco Palau w połowie XVII wieku przesiedlił się na Es Vedrę wraz z kozami. Prowadził pustelnicze życie i mieszkał w jaskini na wysokości 280 metrów. To właśnie tutaj doświadczył objawień maryjnych i miał kontakt z Bogiem.

Jakby tego wszystkiego było mało, Es Vedra jest jedynym miejscem na Ziemi, które według słów Nostradamusa ma przetrwać koniec świata. Według jasnowidza ma być to jedyny fragment lądu, który ocaleje ogromną powódź zalewająca wszystkie kontynenty.

Jedno jest pewne że jest to magiczne miejsce, które MUSISZ odwiedzić! 

Moc uśmiechów dla Was,

Barmaid Traveler

2 Comments

 1. Incredible update of captchas breaking software „XRumer 16.0 + XEvil 4.0”:
  captcha recognition of Google (ReCaptcha-2 and ReCaptcha-3), Facebook, BitFinex, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
  and more than 8400 another size-types of captchas,
  with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
  You can use XEvil 4.0 with any most popular SEO/SMM programms: iMacros, XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

  Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.

  Free XEvil Demo available.

  Good luck 😉

  http://XEvil.net/

Leave a Comment